Sort by
  • Taylor Swift: The Eras Tour

    ★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • Bottoms

    ★★★★★

  • X

    ★★

  • The Half of It

    ★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Someone Great

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Vice

    ★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • The Princess Switch

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • A Star Is Born

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Meg

    ★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • The Post

    ★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Molly's Game

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • In a Heartbeat

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • Hot Summer Nights

    ★★

  • Baby Driver

    ★★

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • The Big Sick

    ★★★½

  • The Little Hours

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★

  • Raw

    ★★★★★

  • Room

    ★★★★★

  • Spotlight

    ★★★★★

  • Love

    ★★½

  • Sicario

    ★★★

  • Amy

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★★★

  • Brooklyn

    ★★

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★★

  • Black Mirror: White Christmas

    ★★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★

  • Inherent Vice

    ★½

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • It Follows

    ★★★

  • Boyhood

    ★★★

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★½