• Don't Look Up

    ★★★½

  • Robin Robin

    ★★★½

  • The Manor

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Fever Dream

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Trip

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Jolt

    ★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★½

  • The Ghosts of Borley Rectory

    ½

  • Infinite

  • Awake

    ★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Oxygen

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • Stowaway

    ★★½

  • Louis Theroux: Shooting Joe Exotic

  • The Seventh Day

    ★★

  • The Vault

    ★★

  • Passing

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Wrong Turn

    ★★

  • Outside the Wire

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★★★

  • The Call

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Cadaver

    ★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★

  • Six Minutes to Midnight

    ★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Blithe Spirit

    ★½

  • Spontaneous

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • Long Way Up

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Run Hide Fight

    ★½

  • The Babysitter: Killer Queen

  • Antebellum

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Defending Jacob

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★½

  • Emma.

    ★★★★½