phiegreen has logged 16 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Omen III: The Final Conflict

Omen III: The Final Conflict

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Intruder Within

The Intruder Within

1981
×
★★½
Edit this entry  
20
The Others

The Others

2001
×
★★★★
Edit this entry  
18
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★
Edit this entry  
16
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Edit this entry  
14
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★★★
Edit this entry  
13
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★★
Edit this entry  
01
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★
Edit this entry