MrSharky has logged 14 entries for films during January 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Haywire

Haywire

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Sessions

The Sessions

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Invention of Lying

The Invention of Lying

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Up

Up

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry