Philip Carroll has logged 17 entries for films during May 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Red State

Red State

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Run All Night

Run All Night

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wonder Woman

Wonder Woman

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Focus

Focus

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
99 Homes

99 Homes

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Z for Zachariah

Z for Zachariah

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Slow West

Slow West

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lost River

Lost River

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry