PhilJohnDerDon has logged 34 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Slither

Slither

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Predator

The Predator

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black and Blue

Black and Blue

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Good Day to Die Hard

A Good Day to Die Hard

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Hostel

Hostel

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Doomsday

Doomsday

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Highlander

Highlander

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Machete

Machete

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
Read the review Edit this entry  
31
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★½
Edit this entry  
31
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
½
Read the review Edit this entry