Sort by

Black Forest Filmnerd😎🎬 has logged 26 entries for films during June 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Warning Shadows

Warning Shadows

1923
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Queen of Niendorf

Queen of Niendorf

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cop Secret

Cop Secret

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Les nouvelles Èves

Les nouvelles Èves

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dark Glasses

Dark Glasses

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Case You

The Case You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Weekend

Weekend

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Greta, the Mad Butcher

Greta, the Mad Butcher

1977
×
Read the review Edit this entry  
12
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
P-51 Dragon Fighter

P-51 Dragon Fighter

2014
×
Read the review Edit this entry  
12
The Laws of Eternity

The Laws of Eternity

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
HK: Forbidden Super Hero

HK: Forbidden Super Hero

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rocker

Rocker

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
R100

R100

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Special Actors

Special Actors

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mice, a small story

Mice, a small story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Vikram

Vikram

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cocktail

Cocktail

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry