Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Prey

Prey

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
High Tension

High Tension

2003
×
★★★½
Edit this entry  
31
Ab-normal Beauty

Ab-normal Beauty

2004
×
★★
Edit this entry  
28
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Crimson Rivers II: Angels of the Apocalypse

Crimson Rivers II: Angels of the Apocalypse

2004
×
★★½
Edit this entry  
26
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Samurai Princess

Samurai Princess

2009
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Return of the Living Dead III

Return of the Living Dead III

1993
×
★★★½
Edit this entry  
25
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Edit this entry  
19
Tremors: Shrieker Island

Tremors: Shrieker Island

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Edit this entry  
16
Let It Snow

Let It Snow

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★½
Edit this entry  
14
Visitor Q

Visitor Q

2001
×
★★★
Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Edit this entry  
14
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Edit this entry  
13
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Signs

Signs

2002
×
★★★½
Edit this entry  
10
Frankenstein's Army

Frankenstein's Army

2013
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Entourage

Entourage

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
John Dies at the End

John Dies at the End

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★★
Edit this entry  
04
Catfish

Catfish

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Housemaid

The Housemaid

2010
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Archive

Archive

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★★
Edit this entry  
01
Polisse

Polisse

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Domino

Domino

2005
×
★★½
Edit this entry  
28
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★
Edit this entry  
27
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Butterfly Man

Butterfly Man

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Muscle

Muscle

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Jiu Jitsu

Jiu Jitsu

2020
×
★★
Edit this entry  
25
Species

Species

1995
×
★★★★
Edit this entry  
24
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
RoboGeisha

RoboGeisha

2009
×
★½
Read prior review Edit this entry  
20
Haunter

Haunter

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
★★★½
Edit this entry  
18
Death on the Nile

Death on the Nile

1978
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Children

The Children

2008
×
★★★★
Edit this entry  
17
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
We Are the Night

We Are the Night

2010
×
★★★½
Read prior review Edit this entry