Phil has logged 54 entries for films during September 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Aftershock

Aftershock

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
White House Down

White House Down

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rush

Rush

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
I Spit on Your Grave 2

I Spit on Your Grave 2

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Apartment 1303 3D

Apartment 1303 3D

2012
×
★★
Edit this entry  
24
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Santiago Violenta

Santiago Violenta

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Citadel

Citadel

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Iceman

The Iceman

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Metro Manila

Metro Manila

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Witching & Bitching

Witching & Bitching

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bad Words

Bad Words

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
American Dreams in China

American Dreams in China

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blind Detective

Blind Detective

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Sacrament

The Sacrament

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
iNumber Number

iNumber Number

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
R100

R100

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Proxy

Proxy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cold Eyes

Cold Eyes

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Joe

Joe

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rigor Mortis

Rigor Mortis

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Felony

Felony

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Almost Human

Almost Human

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Man of Tai Chi

Man of Tai Chi

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blood Ties

Blood Ties

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Afflicted

Afflicted

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Metallica: Through the Never

Metallica: Through the Never

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Devil's Knot

Devil's Knot

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Oculus

Oculus

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Moebius

Moebius

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Double

The Double

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
What If

What If

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Strange Color of Your Body's Tears

The Strange Color of Your Body's Tears

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Horns

Horns

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blood Glacier

Blood Glacier

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Touch of Sin

A Touch of Sin

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Real

Real

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Possession

Possession

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Borgman

Borgman

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry