• Spy Kids: All the Time in the World

    ★★★

  • Hara-Kiri: Death of a Samurai

    ★½

  • The Whistleblower

    ★★

  • Martha Marcy May Marlene

    ★★★½

  • Super

    ★★★★

  • The Devil's Double

    ★★★

  • The Mechanic

    ★★½

  • Colombiana

    ★★★

  • Killer Elite

    ★★★

  • The Lady

    ★★★★

  • Prisoner 701: Sasori

    ★★½

  • 3-D Sex and Zen: Extreme Ecstasy

    ★★½

  • Mission: Impossible - Ghost Protocol

    ★★★½

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★½

  • War Horse

    ★★★

  • The Ledge

    ★½

  • 1911

    ★★½

  • Yakuza-Busting Girls: Final Death-Ride Battle

    ★★★