• The Edge

    ★★★½

  • Zatoichi

    ★★★½

  • Lady in the Water

    ★★★½

  • Youth in Revolt

    ★★★½

  • Birdcage Inn

    ★★★½

  • Run Lola Run

    ★★★½

  • Saw

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Synchronic

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Transistor Love Story

    ★★★½

  • F9

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • The Last Boy Scout

    ★★★½

  • Ride or Die

    ★★★½

  • Days of the Bagnold Summer

    ★★★½

  • Sex and Fury

    ★★★½

  • In the Earth

    ★★★½