Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★
Edit this entry  
15
The State of Texas vs. Melissa

The State of Texas vs. Melissa

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Dear Mother

Dear Mother

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Dune

Dune

1984
×
★★½
Edit this entry  
13
Anaïs in Love

Anaïs in Love

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Son of the South

Son of the South

2021
×
Edit this entry  
11
City of Lies

City of Lies

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Dune

Dune

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Jim Carrey, l'Amérique démasquée

Jim Carrey, l'Amérique démasquée

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Potato Dreams of America

Potato Dreams of America

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Her Way

Her Way

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Last Son

The Last Son

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Ogre

Ogre

2021
×
★½
Edit this entry  
05
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Big Hit

The Big Hit

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Love Me or Leave Me

Love Me or Leave Me

1955
×
★★★½
Edit this entry  
02
Malignant

Malignant

2021
×
Edit this entry  
02
Bug

Bug

2006
×
★★★★
Edit this entry  
31
Gilda

Gilda

1946
×
★★★★
Edit this entry  
31
Fake News

Fake News

2021
×
★★
Edit this entry  
29
Cover Girl

Cover Girl

1944
×
★★★½
Edit this entry  
29
Harpoon

Harpoon

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Harpoon

Harpoon

2019
×
★★
Edit this entry  
29
You'll Never Get Rich

You'll Never Get Rich

1941
×
★★★½
Edit this entry  
27
Society

Society

1989
×
★★★
Edit this entry  
26
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Coven

Coven

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Man Hunt

Man Hunt

1941
×
★★★½
Edit this entry  
26
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Edit this entry  
04
The Man from the Sea

The Man from the Sea

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
OSS 117: From Africa with Love

OSS 117: From Africa with Love

2021
×
★★
Edit this entry  
04
Under the Sun of Satan

Under the Sun of Satan

1987
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
Edit this entry  
30
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Three Floors

Three Floors

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Three Floors

Three Floors

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
The Hill Where Lionesses Roar

The Hill Where Lionesses Roar

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Rien à foutre

Rien à foutre

×
★★½
Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Edit this entry  
18
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★½
Edit this entry  
18
The Restless

The Restless

2021
×
★★★★
Edit this entry