Sort by
  • Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Elvis

    ★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★½

  • Men

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Northman

    ★★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • The Lost City

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Marry Me

    ★★½

  • American Underdog

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Sing 2

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★½

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Cinderella

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★½

  • Reminiscence

    ★½

  • The Protégé

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★½

  • Old

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • On My Mind

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Us Again

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Silk Road

    ★★