jonah has logged 33 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Edit this entry  
24
Monster High: Haunted

Monster High: Haunted

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★
Edit this entry  
22
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Rabbit Hole

Rabbit Hole

2010
×
★★★
Edit this entry  
17
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Windsor

Windsor

2016
×
½
Edit this entry  
15
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Daisies

Daisies

1966
×
★★★
Edit this entry  
07
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
Edit this entry  
07
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fyre

Fyre

2019
×
Edit this entry  
05
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
An Autumn Afternoon

An Autumn Afternoon

1962
×
★★½
Edit this entry  
03
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Piercing

Piercing

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★½
Edit this entry  
01
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
Read the review Edit this entry