jonah has logged 28 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Slow West

Slow West

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Edit this entry  
30
Birth

Birth

2004
×
★★½
Edit this entry  
29
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★½
Edit this entry  
28
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
Edit this entry  
27
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★
Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Opening Night

Opening Night

1977
×
★★★
Edit this entry  
21
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★
Edit this entry  
17
Crawl

Crawl

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Edit this entry  
15
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★½
Edit this entry  
14
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Edit this entry  
10
Pieces

Pieces

1982
×
★★
Edit this entry  
09
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★½
Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry