Sort by
  • No Time to Die

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Fifty Shades Freed

    ½

  • Pitch Perfect 3

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Thelma

    ★★★★

  • The Beguiled

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • The Midwife

    ★★★½

  • Fifty Shades Darker

    ½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★★★

  • Miss Sloane

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • HyperNormalisation

    ★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★½

  • Split

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Lion

    ★★★★½

  • Free Fire

    ★★★½

  • Jackie

    ★★★★½

  • Bridget Jones's Baby

    ★★★

  • Sully

    ★★½

  • The Light Between Oceans

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Swallows and Amazons

    ★★

  • Finding Dory

    ★★★★½

  • Elle

    ★★★★½

  • The Neon Demon

    ★★★★

  • The Unknown Girl

    ★★★½

  • Paterson

    ★★★★

  • American Honey

    ★★★★★

  • Raw

    ★★★★

  • Toni Erdmann

    ★★★★

  • Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

    ★★★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★

  • The Huntsman: Winter's War

    ★★★★

  • The Jungle Book

    ★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • A Quiet Passion

    ★★★★

  • Things to Come

    ★★★★

  • Hail, Caesar!

  • Little Men

    ★★★½

  • Captain Fantastic

    ★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★½

  • How to Be Single

    ★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★