Sort by

raphael has logged 47 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nanny

Nanny

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Alice in Borderland

Alice in Borderland

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pearl

Pearl

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Jeepers Creepers 2

Jeepers Creepers 2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★
Edit this entry  
07
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★
Edit this entry  
23
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
★★★
Edit this entry  
27
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The Witch: Part 1. The Subversion

The Witch: Part 1. The Subversion

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Business Proposal

Business Proposal

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Twenty Five Twenty One

Twenty Five Twenty One

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love and Leashes

Love and Leashes

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Zola

Zola

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Chorus

The Chorus

2004
×
★★★
Edit this entry  
06
Little Nicholas

Little Nicholas

2009
×
★★★½
Edit this entry