Sort by

phoebeee has logged 92 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Secret of the Wings

Secret of the Wings

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Click

Click

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Click

Click

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
17 Again

17 Again

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Billionaire Boys Club

Billionaire Boys Club

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Clerks

Clerks

1994
×
Read the review Edit this entry  
25
Venom

Venom

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Invention of Lying

The Invention of Lying

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Waking Life

Waking Life

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
We Are Your Friends

We Are Your Friends

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Breaking2

Breaking2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love at First Sight

Love at First Sight

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Donkey's Christmas Shrektacular

Donkey's Christmas Shrektacular

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Madagascar Penguins in a Christmas Caper

The Madagascar Penguins in a Christmas Caper

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Interview

The Interview

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
My Suicide

My Suicide

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Secret of the Wings

Secret of the Wings

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tinker Bell and the Great Fairy Rescue

Tinker Bell and the Great Fairy Rescue

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
asdfmovie12

asdfmovie12

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
asdfmovie11

asdfmovie11

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
asdfmovie10

asdfmovie10

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry