phoebeee has logged 48 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Unparalleled Parking

Unparalleled Parking

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sex & the Other Man

Sex & the Other Man

1995
×
Read the review Edit this entry  
22
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Penguins of Madagascar

Penguins of Madagascar

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Good Burger

Good Burger

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sing

Sing

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eddie's Life Coach

Eddie's Life Coach

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Love at First Sight

Love at First Sight

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gunter Babysits

Gunter Babysits

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cars

Cars

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ratatouille: The TikTok Musical

Ratatouille: The TikTok Musical

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Jack-Jack Attack

Jack-Jack Attack

2005
×
Read the review Edit this entry  
04
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
EMO the Musical

EMO the Musical

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Croods

The Croods

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry