Sort by
  • Midsommar

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Cold War

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Hearts Beat Loud

    ★★★

  • Madeline's Madeline

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Disobedience

    ★★★★

  • Beast

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • All Eyez on Me

    ★★½

  • The Beguiled

    ★★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • The Discovery

    ★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★½

  • 13th

    ★★★★★

  • A Silent Voice

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Lion

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Your Name.

    ★★★★

  • Esteros

    ★★★½

  • The Neon Demon

    ★★

  • American Honey

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Teenage Cocktail

    ★★★★

  • Miss Stevens

    ★★★★

  • Cameraperson

    ★★★★★

  • Lovesong

    ★★★★

  • First Girl I Loved

    ★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • Room

    ★★★★

  • Straight Outta Compton

    ★★★★

  • Sicario

    ★★★★★

  • Carol

    ★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • Brooklyn

    ★★★½

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★½

  • The Diary of a Teenage Girl

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • He Took His Skin Off for Me

    ★★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • The Theory of Everything

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • God Help the Girl

    ★★★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★½

  • Pride

    ★★★★

  • It Follows

    ★★★★★

  • Breathe

    ★★★★½

  • The Fault in Our Stars

    ★★

  • The Way He Looks

    ★★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★★

  • Creep

    ★★

  • Obvious Child

    ★★★

  • The Babadook

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Boys

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • Her

    ★★★½

  • The Book Thief

    ★★★★

  • Oculus

    ★★

  • Prisoners

    ★★★½

  • 12 Years a Slave

    ★★★★★