• Fear Street: 1666

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Moxie

    ★★

  • News of the World

    ★★★

  • The Midnight Sky

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★

  • Nomadland

    ★★

  • The Babysitter: Killer Queen

  • Tenet

    ★★★★★

  • Project Power

    ★★★

  • Host

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Ava

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • The Rental

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Mulan

    ★★★★★

  • Spenser Confidential

    ½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Fantasy Island

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Relic

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Bombshell

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Eli

    ★★

  • Earthquake Bird

  • Gemini Man

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Can You Keep a Secret?

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • The Platform

    ★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★★★★

  • The Laundromat

    ★½

  • Joker

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★

  • Waves

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Haunt

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • 7500

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Otherhood

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½