Phoebe has logged 84 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Room

The Room

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Ava

Ava

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mulan

Mulan

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Rental

The Rental

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Relic

Relic

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Can You Keep a Secret?

Can You Keep a Secret?

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tammy

Tammy

2014
×
Read the review Edit this entry  
21
Time Trap

Time Trap

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Wimbledon

Wimbledon

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
2012

2012

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Host

Host

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Project Power

Project Power

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Teeth

Teeth

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sisters

Sisters

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Change-Up

The Change-Up

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Little Fockers

Little Fockers

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
7500

7500

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Charade

Charade

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Candy

Candy

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry