• The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • The Professor

    ★★★★½

  • Monster Party

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Banana Split

    ★★★½

  • Overlord

    ★★★

  • The Clovehitch Killer

    ★★★

  • The Perfection

    ★★

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • High Life

    ★★★★

  • Her Smell

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★½

  • Wild Rose

    ★★★★

  • Ben Is Back

    ★★★★

  • Widows

    ★★★

  • Life Itself

    ★★★★½

  • Halloween

  • Teen Spirit

    ★½

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • Greta

    ★★★

  • Peppermint

    ★★

  • The Predator

    ★★★

  • Vox Lux

    ★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Kin

    ★★★★½

  • First Man

    ★★

  • A Simple Favor

  • Roma

    ★★★★★

  • Little Italy

    ★★★

  • Blue Iguana

    ½

  • Mile 22

    ★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • The Package

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★

  • Like Father

    ★★★

  • Down a Dark Hall

  • The Meg

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Cam

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★

  • A Dark Place

    ★★

  • Await Further Instructions

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Tag

    ★★

  • Adrift

    ★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • The Kissing Booth

    ★★★★★

  • Cold War

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • I Feel Pretty

    ★★

  • Rampage

    ★★

  • Truth or Dare

    ★★★

  • Thunder Road

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Tomb Raider

    ★★½

  • Death Wish

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★★½