Sort by
  • Gonzo Girl

  • Maestro

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • Black Mirror: Demon 79

  • Black Mirror: Mazey Day

  • Black Mirror: Beyond the Sea

  • Black Mirror: Loch Henry

  • Black Mirror: Joan Is Awful

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★

  • The Little Mermaid

    ★★

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

  • BEEF

    ★★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • Air

    ★★½

  • Bottoms

    ★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★

  • A Good Person

    ★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • Scream VI

    ★★★½

  • Cocaine Bear

    ★★

  • Inside

    ★½

  • Creed III

    ★★★★

  • Magic Mike's Last Dance

    ★★

  • Somebody I Used to Know

    ★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • You Hurt My Feelings

    ★★★½

  • A Thousand and One

    ★★★½

  • Theater Camp

    ★★★½

  • Past Lives

    ★★★★★

  • Infinity Pool

    ★★

  • Polite Society

    ★★★

  • Missing

    ★★★

  • A Man Called Otto

    ★★★

  • Babylon

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★

  • Violent Night

    ★★½

  • Spoiler Alert

    ★★½

  • Disenchanted

    ★★

  • Strange World

    ★★½

  • Suzume

    ★★★

  • Falling for Christmas

    ★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • She Said

    ★★½

  • Do Revenge

    ★★★

  • Sanctuary

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • Alice, Darling

    ★½

  • The Good Nurse

    ★★★

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Causeway

    ★★★½

  • Emily

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★½

  • The Woman King

    ★★★★

  • Ticket to Paradise

    ★★½

  • Bros

    ★★½

  • Blonde

  • Saint Omer

    ★★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★