Sort by

maddie has logged 242 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Dear John

Dear John

2010
×
★★
Edit this entry  
25
Like Crazy

Like Crazy

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
26
Frank

Frank

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hamilton's America

Hamilton's America

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★
Edit this entry  
12
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Office Space

Office Space

1999
×
★★★
Edit this entry  
07
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Edit this entry  
31
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Edit this entry  
25
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry