maddie has logged 23 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
An Officer and a Gentleman

An Officer and a Gentleman

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spy Game

Spy Game

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Louis C.K.: 2017

Louis C.K.: 2017

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry