Sort by

Caedon has logged 42 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Whale

The Whale

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Edit this entry  
11
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Shiva Baby

Shiva Baby

2018
×
Edit this entry  
08
Normal People

Normal People

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lady Vengeance

Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Edit this entry  
05
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★
Edit this entry  
02
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry