RSS feed for Pia
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Galveston

Galveston

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Deep Rising

Deep Rising

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Open Your Eyes

Open Your Eyes

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Boy and Bicycle

Boy and Bicycle

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Duellists

The Duellists

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Citizen X

Citizen X

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lapland Odyssey

Lapland Odyssey

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blue My Mind

Blue My Mind

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Phantom

Phantom

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Free State of Jones

Free State of Jones

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Taking Off

Taking Off

1971
×
Read the review Edit this entry  
17
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Vice

Vice

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Infiltrator

The Infiltrator

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Ones Below

The Ones Below

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
River's Edge

River's Edge

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Earthquake

Earthquake

1974
×
Read the review Edit this entry  
15
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
April and the Extraordinary World

April and the Extraordinary World

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Throw Momma from the Train

Throw Momma from the Train

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Prospect

Prospect

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ironweed

Ironweed

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The King of Comedy

The King of Comedy

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Private War

A Private War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Walking on Water

Walking on Water

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Poker House

The Poker House

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The White Reindeer

The White Reindeer

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Space Station 76

Space Station 76

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Handmaid's Tale

The Handmaid's Tale

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Machine

The Machine

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry