Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
All the Streets Are Silent: The Convergence of Hip Hop and Skateboarding (1987-1997)

All the Streets Are Silent: The Convergence of Hip Hop and Skateboarding (1987-1997)

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
That Peter Crouch Film

That Peter Crouch Film

2023
×
★★★½
Edit this entry  
24
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★
Edit this entry  
28
The Plumber

The Plumber

1979
×
★★★★
Edit this entry  
09
Chris Rock: Selective Outrage

Chris Rock: Selective Outrage

2023
×
★★
Edit this entry  
06
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★★
Edit this entry  
02
Ghost Dogs

Ghost Dogs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
My Year of Dicks

My Year of Dicks

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Ice Merchants

Ice Merchants

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Flying Sailor

The Flying Sailor

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
To Leslie

To Leslie

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
The Martha Mitchell Effect

The Martha Mitchell Effect

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
The Whale

The Whale

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
This Place Rules

This Place Rules

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
½
Edit this entry  
02
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
A Prophet

A Prophet

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Emancipation

Emancipation

2022
×
★★
Edit this entry  
19
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Smile

Smile

2022
×
Edit this entry  
06
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Master

The Master

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Deck of Cards

Deck of Cards

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Tony Alva Story

The Tony Alva Story

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
BLAME!

BLAME!

2017
×
★½
Edit this entry  
07
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wrestle

Wrestle

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Bone

Bone

1972
×
★★★★
Edit this entry  
17
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
★★
Edit this entry  
14
Portrait of Kaye

Portrait of Kaye

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★★
Edit this entry  
23
Lucky Grandma

Lucky Grandma

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Mad God

Mad God

2021
×
★★★
Edit this entry