Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Svyato

Svyato

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★★
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Natale in Casa Cupiello

Natale in Casa Cupiello

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Nimic

Nimic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Skeleton Dance

The Skeleton Dance

1929
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Sheep Boy

Black Sheep Boy

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Grandma's Reading Glass

Grandma's Reading Glass

1900
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Cuties

Cuties

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mulan

Mulan

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
The Thief and the Cobbler

The Thief and the Cobbler

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fellini of the Spirits

Fellini of the Spirits

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Papillon

Papillon

1973
×
★★★½
Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Siberia

Siberia

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Beverly Hills Chihuahua

Beverly Hills Chihuahua

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★
Edit this entry  
11
Ricky Gervais: Humanity

Ricky Gervais: Humanity

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Stunt Double

The Stunt Double

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Homemade

Homemade

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Under the Riccione Sun

Under the Riccione Sun

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Tango

Tango

1981
×
★★★★
Edit this entry  
12
Man, Beast, and Virtue

Man, Beast, and Virtue

1952
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bad Tales

Bad Tales

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Baccano!

Baccano!

2007
×
Read the review Edit this entry  
20
Fire (Pożar)

Fire (Pożar)

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Skin

The Skin

1981
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Arrivée en gondole des souverains d'Allemagne et d'Italie au palais royal de Venise

Arrivée en gondole des souverains d'Allemagne et d'Italie au palais royal de Venise

1899
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Birdemic: Shock and Terror

Birdemic: Shock and Terror

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Moby Dick

Moby Dick

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Amélie

Amélie

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Tatami Galaxy

The Tatami Galaxy

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dr. Mabuse, the Gambler

Dr. Mabuse, the Gambler

1922
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Il mistero di Bellavista

Il mistero di Bellavista

1985
×
★½
Edit this entry