• Brightburn

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Kakegurui

    ★★½

  • Tolkien

    ★★

  • Avengers: Endgame

  • Hellboy

    ½

  • The Autumn of John Done

  • Our Planet

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ½

  • Love, Death & Robots: Suits

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★½

  • Us

    ★★

  • Captain Marvel

    ★½

  • The First King

    ★★

  • Glass

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

    ★½

  • Mr. Indifferent

    ★★½

  • Best Friend

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Stan & Ollie

    ★★

  • In viaggio con Adele

    ★½

  • Grandpa

    ★★★

  • Venom

    ★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★

  • Green Book

    ★★½

  • Ride

  • Ricordi?

    ★★★★

  • Capri-Revolution

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★★

  • A Star Is Born

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • On My Skin

    ★★½

  • First Man

    ★★★

  • Roma

    ★★★★

  • The Last Sharknado: It's About Time

    ½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Flyin' Bamboo

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

    ★★

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★

  • Dogman

    ★★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Tempus Edax Rerum

    ★★

  • Loro 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ½

  • Cold War

    ★★★★½

  • Loro 1

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

  • I Feel Pretty

    ★★

  • Ricky Gervais: Humanity

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • Tomb Raider

  • Boys Cry

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • The Bird & The Whale

    ★★★

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★½

  • Dry Run

    ★★★

  • The Post

    ★★★

  • Super vacanze di Natale

    ½