• Pieces of a Woman

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Jumanji: The Next Level

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • An Officer and a Spy

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Too Old to Die Young

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Us

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • I See You

  • Booksmart

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

  • Green Book

    ★★★★

  • Halloween

  • The Nun

  • Roma

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Climax

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • WHAT DID JACK DO?

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • I, Tonya

  • mother!

    ★★★★

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

  • First Reformed

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Dunkirk

  • Loving Vincent

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Voice from the Stone

  • The Fate of the Furious

  • Ghost in the Shell

  • Life

  • Atomic Blonde

  • The Disaster Artist

  • Baby Driver

  • Logan

  • John Wick: Chapter 2

  • Get Out

    ★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Why Him?

  • Silence