• The Third Man

    ★★★★

  • In The Heights

    ★★★★

  • Once Upon a Time in the West

    ★★★★

  • Sunset Boulevard

    ★★★★★

  • House

    ★★★★

  • Dark Passage

    ★★★★

  • The Tree of Life

    ★★★★

  • Satantango

    ★★★★★

  • City Lights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Chungking Express

    ★★★★★

  • The Passion of Joan of Arc

    ★★★★

  • Barry Lyndon

    ★★★★★

  • Vertigo

    ★★★★

  • Rear Window

    ★★★★★

  • Andrei Rublev

    ★★★★

  • Brief Encounter

    ★★★★

  • Top Gun

    ★★★