• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • 21 Jump Street

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Blade

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Only God Forgives

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Bronson

    ★★★½

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • The Royal Tenenbaums

    ★★★★

  • Spider-Man 2

    ★★★½

  • Silence

    ★★★★★

  • The Thief and the Cobbler

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Collateral

    ★★★★