• The Prisoner

    ★★★★

  • Debt Collectors

    ★★★★

  • Ted Bundy: Falling for a Killer

    ½

  • Richard Jewell

    ★★★★★

  • Joker

    ½

  • Avengement

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Glass

    ★★★★

  • The Mule

    ★★★★★

  • The Redneck Against the Devil

    ★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★★

  • Waiting for the Thin Man

    ★★★

  • The Debt Collector

    ★★½

  • The 15:17 to Paris

    ★★★

  • Rust

    ½

  • Makala

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★

  • Resident Evil: The Final Chapter

    ★★★

  • Split

    ★★★★★

  • Sully

    ★★★★

  • 31

    ★★★

  • Close Range

    ★½

  • Searching for Padre Pio

    ★★★

  • Sicario

    ½

  • Blackhat

    ★★

  • Exodus: Gods and Kings

  • American Sniper

    ★★★★★

  • Interstellar

  • John Wick

    ★★★

  • Annabelle

  • Lucy

  • Deliver Us from Evil

  • Godzilla

  • Ninja: Shadow of a Tear

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

  • Skyfall

  • Universal Soldier: Day of Reckoning

    ★★★½

  • Resident Evil: Retribution

    ★★★★

  • The Dark Knight Rises

  • Ted

  • ACAB : All Cops Are Bastards

    ★★★

  • Contagion

    ★★★

  • X-Men: First Class

  • Fast Five

    ★★½

  • Hereafter

    ★★★½

  • Elite Squad: The Enemy Within

  • The Expendables

  • Inception

  • The Last Airbender

  • Undisputed III: Redemption

  • Iron Man 2

  • Green Zone

  • Shutter Island

  • The Book of Eli

  • Ninja

    ★★★

  • Zombieland

  • Universal Soldier: Regeneration

    ★★★★★

  • Ninja Assassin

    ★½

  • Survival of the Dead

  • District 9

  • Orphan

  • Public Enemies

  • Inglourious Basterds

  • X-Men Origins: Wolverine

  • Watchmen

  • Coraline

  • Gran Torino

    ★★★★

  • Embodiment of Evil

  • The Dark Knight

  • Wanted

  • Iron Man