Sort by

mads has logged 37 entries for films during November 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Death and Return of Superman

The Death and Return of Superman

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
P.S. I Love You

P.S. I Love You

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Big Buck Bunny

Big Buck Bunny

2008
×
Edit this entry  
24
Off His Rockers

Off His Rockers

1992
×
Edit this entry  
23
Justice League

Justice League

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Jungle Jail

Jungle Jail

2008
×
Edit this entry  
21
Tugboat Mickey

Tugboat Mickey

1940
×
Edit this entry  
20
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Barbie: Dolphin Magic

Barbie: Dolphin Magic

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Phineas and Ferb: Star Wars

Phineas and Ferb: Star Wars

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Deep Blue Sea

The Deep Blue Sea

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Killer Babes

Killer Babes

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Pooh's Heffalump Movie

Pooh's Heffalump Movie

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Elizabeth

Elizabeth

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Arbitrage

Arbitrage

2012
×
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hot Tub Time Machine

Hot Tub Time Machine

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Barbie of Swan Lake

Barbie of Swan Lake

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Losers

The Losers

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Bronze

The Bronze

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Road

The Road

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Boys Night Out

Boys Night Out

2003
×
Edit this entry  
01
The Music Man

The Music Man

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry