mads has logged 468 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Intern

The Intern

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Home Alone

Home Alone

1990
×
Edit this entry  
28
To Be and to Have

To Be and to Have

2002
×
Read the review Edit this entry  
27
Peter Bell II: The Hunt for the Czar Crown

Peter Bell II: The Hunt for the Czar Crown

2003
×
Edit this entry  
26
Barbie in the Nutcracker

Barbie in the Nutcracker

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nanny McPhee

Nanny McPhee

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Aquaman

Aquaman

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Four Christmases and a Wedding

Four Christmases and a Wedding

2017
×
Edit this entry  
20
Journey to the Christmas Star

Journey to the Christmas Star

2012
×
Edit this entry  
19
Serendipity

Serendipity

2001
×
★½
Read prior review Edit this entry  
18
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Something Good - Negro Kiss

Something Good - Negro Kiss

1898
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Switch

The Switch

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bad Company

Bad Company

2002
×
½
Edit this entry  
13
See Spot Run

See Spot Run

2001
×
½
Edit this entry  
12
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
Edit this entry  
11
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Around the World in 80 Days

Around the World in 80 Days

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

2009
×
Read the review Edit this entry  
07
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

2009
×
Read the review Edit this entry  
05
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
Read prior review Edit this entry  
04
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
Read the review Edit this entry  
02
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
Edit this entry  
01
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
Freddie Mercury: The Untold Story

Freddie Mercury: The Untold Story

2000
×
Edit this entry  
29
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Frank

Frank

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
24 Hour Party People

24 Hour Party People

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Meet the Blacks

Meet the Blacks

2016
×
½
Edit this entry  
25
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Whole Truth

The Whole Truth

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Whitney: Can I Be Me

Whitney: Can I Be Me

2017
×
Edit this entry  
24
Jimmy Carr: Funny Business

Jimmy Carr: Funny Business

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
Queen: Days of Our Lives

Queen: Days of Our Lives

2011
×
Read the review Edit this entry  
22
The Intern

The Intern

2015
×
Read the review Edit this entry  
21
The Expendables 3

The Expendables 3

2014
×
½
Edit this entry  
20
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
½
Edit this entry  
19
The Expendables

The Expendables

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry