mads has logged 47 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★
Edit this entry  
31
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★½
Edit this entry  
30
Nao ’t Zuuje

Nao ’t Zuuje

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sahara with Michael Palin

Sahara with Michael Palin

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jochem Myjer: Yeee-haa!

Jochem Myjer: Yeee-haa!

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jochem Myjer: Adéhadé

Jochem Myjer: Adéhadé

2003
×
★★★
Edit this entry  
29
View from a Blue Moon

View from a Blue Moon

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Captains

The Captains

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Diary of Anne Frank

The Diary of Anne Frank

1959
×
★★½
Edit this entry  
26
Z for Zachariah

Z for Zachariah

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Iceman

The Iceman

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Maddman: The Steve Madden Story

Maddman: The Steve Madden Story

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gabriel Iglesias: I'm Not Fat... I'm Fluffy

Gabriel Iglesias: I'm Not Fat... I'm Fluffy

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Red Nose Day Actually

Red Nose Day Actually

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dredd

Dredd

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jack Ryan: Shadow Recruit

Jack Ryan: Shadow Recruit

2014
×
Read the review Edit this entry  
22
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Young Adult

Young Adult

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
Read the review Edit this entry  
15
This Means War

This Means War

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Heat

The Heat

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Percy Jackson: Sea of Monsters

Percy Jackson: Sea of Monsters

2013
×
Read the review Edit this entry  
12
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Jochem Myjer: De Rust Zelve

Jochem Myjer: De Rust Zelve

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blind Dating

Blind Dating

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Tallulah

Tallulah

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Laggies

Laggies

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Longest Week

The Longest Week

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Approaching the Unknown

Approaching the Unknown

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Alfie

Alfie

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
Edit this entry  
02
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Riphagen the Untouchable

Riphagen the Untouchable

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dinner for One

Dinner for One

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
George Michael: Live in London

George Michael: Live in London

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
ABBA: In Concert

ABBA: In Concert

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry