RSS feed for Moissan
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
La revolución y la tierra

La revolución y la tierra

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
Edit this entry  
22
Papercut

Papercut

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
By the name of Tania

By the name of Tania

2019
×
Edit this entry  
30
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★★
Edit this entry  
16
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Lavender

Lavender

2019
×
Edit this entry  
15
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
Edit this entry  
10
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Freshmen

The Freshmen

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
20
PYOTR495

PYOTR495

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Purl

Purl

2018
×
Edit this entry  
15
Lúbtha

Lúbtha

2019
×
Edit this entry  
09
The Official Story

The Official Story

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Tell Me How

Tell Me How

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
Edit this entry  
05
The Definition of Lonely

The Definition of Lonely

2015
×
Edit this entry  
03
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★½
Edit this entry  
31
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
El Angel

El Angel

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
El Angel

El Angel

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
22 July

22 July

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Robinson Crusoe

Robinson Crusoe

1954
×
★★★
Edit this entry  
14
The Nun

The Nun

2018
×
★½
Edit this entry  
13
Death in Venice

Death in Venice

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Lolita

Lolita

1997
×
★★★★
Edit this entry  
16
Anna Karenina

Anna Karenina

1997
×
★★★
Edit this entry  
11
My Best Friend

My Best Friend

2018
×
Edit this entry  
10
The DUFF

The DUFF

2015
×
Edit this entry  
06
The Movie of My Life

The Movie of My Life

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Wiz Kids

The Wiz Kids

2001
×
Edit this entry  
06
Microbe and Gasoline

Microbe and Gasoline

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Heiresses

The Heiresses

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Trémulo

Trémulo

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Chuck & Buck

Chuck & Buck

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Toc Toc

Toc Toc

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Dou kyu sei – Classmates

Dou kyu sei – Classmates

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Meander

Meander

2005
×
★★★½
Edit this entry  
31
Doors Cut Down

Doors Cut Down

2000
×
★★★★
Edit this entry