Sort by

Larry has logged 36 entries for films during June 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Superman Returns

Superman Returns

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dead Snow

Dead Snow

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Superman IV: The Quest for Peace

Superman IV: The Quest for Peace

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
World War Z

World War Z

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Superman III

Superman III

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Superman II

Superman II

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hobo with a Shotgun

Hobo with a Shotgun

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Superman

Superman

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Following

Following

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Boiling Point

Boiling Point

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Punisher: War Zone

Punisher: War Zone

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Session 9

Session 9

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Exit Through the Gift Shop

Exit Through the Gift Shop

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Burning

The Burning

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Unknown Soldier

The Unknown Soldier

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry