Sort by

Larry has logged 36 entries for films during July 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Post Tenebras Lux

Post Tenebras Lux

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stoker

Stoker

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Heaven's Gate

Heaven's Gate

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sometimes They Come Back

Sometimes They Come Back

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
TPB AFK: The Pirate Bay - Away from Keyboard

TPB AFK: The Pirate Bay - Away from Keyboard

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Devil and Daniel Johnston

The Devil and Daniel Johnston

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dinner

Dinner

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Mary

American Mary

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Art School Confidential

Art School Confidential

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Amarcord

Amarcord

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
Read the review Edit this entry  
13
The Innkeepers

The Innkeepers

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dead Man's Shoes

Dead Man's Shoes

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bellflower

Bellflower

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nightmares in Red, White and Blue

Nightmares in Red, White and Blue

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sideways

Sideways

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry