Sort by

Larry has logged 29 entries for films during August 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Grandma's Boy

Grandma's Boy

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Act da Fool

Act da Fool

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Snowballs

Snowballs

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Umshini Wam (Bring Me My Machine Gun)

Umshini Wam (Bring Me My Machine Gun)

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Curb Dance

Curb Dance

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Puppet Master

Puppet Master

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Down by Law

Down by Law

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Duel

Duel

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
In the Realm of the Senses

In the Realm of the Senses

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Batman

Batman

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
District 9

District 9

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Altered States

Altered States

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry