Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Ma

Ma

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The McPherson Tape

The McPherson Tape

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Slaxx

Slaxx

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Moonfall

Moonfall

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scream

Scream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
Read the review Edit this entry  
10
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
Read the review Edit this entry  
02
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
Read the review Edit this entry  
14
Superbad

Superbad

2007
×
Read the review Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
16
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry