• Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

  • Kate

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • He's All That

  • Candyman

    ★★★½

  • Sweet Girl

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

  • Awake

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Cherry

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Tom & Jerry

    ½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Wrong Turn

    ★★★½

  • WandaVision

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Songbird

  • The Midnight Sky

  • The Prom

    ★★

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

    ★★★

  • Holidate

    ★½

  • Friendsgiving

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Supernova

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Concrete Cowboy

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • After We Collided

    ½

  • Greenland

    ★★½