Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Silver Bullet

Silver Bullet

1985
×
★★★½
Edit this entry  
26
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Split

Split

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
The Voices

The Voices

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Edit this entry  
10
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Edit this entry  
09
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
★★★
Edit this entry  
04
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Haunting

The Haunting

1999
×
★★½
Edit this entry  
03
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kate

Kate

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★½
Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★½
Edit this entry  
07
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Byzantium

Byzantium

2012
×
★★★★
Edit this entry  
04
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
White Oleander

White Oleander

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hole

The Hole

2001
×
★★★½
Edit this entry  
24
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Ice Storm

The Ice Storm

1997
×
★★★★
Edit this entry  
03
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
White Oleander

White Oleander

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry