áine has logged 18 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★
Edit this entry  
26
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Edit this entry  
26
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
After

After

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry