• Bad Trip

    ★★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Scoob!

    ★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★½

  • Disclosure

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★

  • His House

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Mister America

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jesus Is King

    ★★

  • Lucy in the Sky

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Abominable

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • A Sun

    ★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Disappearance at Clifton Hill

    ★★★

  • Babyteeth

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Tell Me Who I Am

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Truth

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Verotika

    ½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Ma

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • The Climb

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Five Feet Apart

    ★★½