Stefan has logged 104 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
28
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★
Edit this entry  
25
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★
Edit this entry  
24
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
It's Christmas, Eve

It's Christmas, Eve

2018
×
½
Edit this entry  
23
House

House

1977
×
★★★
Edit this entry  
23
Christmas in Wonderland

Christmas in Wonderland

2007
×
Edit this entry  
22
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Memories of Christmas

Memories of Christmas

2018
×
★½
Edit this entry  
21
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Edit this entry  
08
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Station Agent

The Station Agent

2003
×
★★★½
Edit this entry  
11
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Bodied

Bodied

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
American Splendor

American Splendor

2003
×
★★★★
Edit this entry  
13
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★
Edit this entry  
13
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★½
Edit this entry  
10
Flight of the Conchords: Live in London

Flight of the Conchords: Live in London

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Cities of Last Things

Cities of Last Things

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
J.T. LeRoy

J.T. LeRoy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
High Life

High Life

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry