Sort by
  • Mufasa: The Lion King

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★

  • The Creator

  • Days of Happiness

    ★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • They Cloned Tyrone

  • Meg 2: The Trench

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Fitting In

    ★★★

  • Creed III

    ★★★★½

  • Flora and Son

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

  • Entergalactic

    ★★★½

  • A Jazzman's Blues

    ½

  • The Menu

  • The Woman King

    ★★★★

  • The Son

  • Barbarian

    ★★★½

  • Day Shift

    ½

  • Nope

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★★

  • Decision to Leave

  • Candy

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Crush

    ½

  • Catherine Cohen: The Twist...? She's Gorgeous

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

  • Adult Adoption

  • Turning Red

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★★★

  • Pam & Tommy

    ★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★

  • Sing 2

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★½

  • Encanto

    ★★★

  • Dopesick

    ★★★★

  • Britney vs. Spears

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★½

  • Dune

  • King Richard

    ★★★½

  • The Rescue

    ★★★★★

  • Reminiscence

    ★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • The French Dispatch

  • Black Widow

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • F9

  • Cruella

    ★★

  • The Woman in the Window

    ½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

  • The Fallout

    ★★★★½

  • Trust

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★