✨PinkMcflurry (Danya)✨ has logged 26 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
Read the review Edit this entry  
31
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barbie in The 12 Dancing Princesses

Barbie in The 12 Dancing Princesses

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ammonite

Ammonite

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
High School Musical: The Musical: The Series: The Special

High School Musical: The Musical: The Series: The Special

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★
Edit this entry  
17
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Silkwood

Silkwood

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
Read the review Edit this entry  
06
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Hours

The Hours

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sophie's Choice

Sophie's Choice

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★½
Edit this entry  
02
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry